Zalecamy odkurzenie dywanu oraz jego zwinięcie w rulon przed naszym przyjazdem, jeśli jednak potrzebna jest w tym Państwu pomoc to prosimy uprzedzić nas o tym w trakcie rozmowy. Pomożemy w zwinięciu GRATIS!

 

 

 

       Na pranie dywanu składa się kilka etapów, mianowicie:

 

1. DOSTARCZENIE DYWANU I OGLĘDZINY W PRALNI
Poddany jest oględzinom, na podstawie których dobiera się odpowiednią technologię czyszczenia oraz środki chemiczne.

 

2. TRZEPANIE
Pierwszym etapem czyszczenia jest trzepanie za pośrednictwem sprężonego powietrza. Pozbywamy się z dywanu większości zabrudzeń nierozpuszczalnych (głównie piasek, kurz).

 

3. ODKURZANIE/ CZESANIE
Następnie dywan zostaje należycie wyczesany maszyną Duplex, która zbiera z niego resztki kurzu, a także usuwa sierść oraz włosy. 

 

4. PRANIE  – ROZPUSZCZANIE BRUDU

W tym etapie na dywan nakładany jest (dobrany w zależności od rodzaju włókna) środek rozpuszczający brud. W przypadku dywanów wełnianych jest to środek z atestem WOOLSAFE. Chwilę po nałożeniu zostaje on wtarty za pomocą szczotek.

 

5. SZOROWANIE
Po nałożeniu środka rozpuszczającego brud na dywanie zostaje szorowany za pomocą szczotek w urządzeniu Duplex 360, który ma za zadanie wspomóc rozpuszczenie wszelkich zabrudzeń oraz plam.

 

6. PŁUKANIE
Po szorowaniu dywan, wędrując przez maszynę, zostaje wypłukany i pozbawiony brudu.

 

7. WIROWANIE/SUSZENIE
Po wypłukaniu brudu dywan wędruje do wirówki gdzie zostaje odciągnięty nadmiar wody. Dywany suszymy w klimatyzowanym pomieszczeniu. W okresie zimowym dopłata w wysokości 10,00 zł za zlecenie.

 

8. OSTATECZNE ODPLAMIANIE
Jeśli pozostały na dywanie jakieś plamy to przed transportem do suszarni przeprowadzamy próby odplamienia. (Należy jednak pamiętać że nie wszystkie plamy da się usunąć– szczególnie dotyczy to tych, które na dywanie znajdują się od dłuższego czasu…)

......................................................................................................................................................

USŁUGI DODATKOWE:

IMPREGNACJA FLUOROCHEMICZNA / OZONOWANIE


   Na tym etapie pracownik pralni dokonuje zamówionych usług dodatkowych. Istnieje możliwość zamówienia impregnacji fluorochemiczna zabezpieczająca włókna dywanu przed trwałym odbarwieniem oraz usługi ozonowania usuwającej z dywanu nieprzyjemne zapachy.      W przypadku dywanów zabrudzonych moczem czas realizacji usługi może się wydłużyć do 14 dni roboczych.

 

 

Należy jednak pamiętać że nie wszystkie plamy da się usunąć – szczególnie dotyczy to tych które na dywanie znajdują się od dłuższego czasu.

 

 

CENNIK:

  • Dywan standard 13,00 zł/m2

( pow. 8 m2 - 12.00 zł/m2)

 

  • Dywan shaggy/włochacz 15,00 zł/m2

 

  • Dywan wełniany 14,00 zł/m2

(pow. 8 m2 - 13,00 zł/m2)

 

W cenie zabiegu

lanolina i preparat antyalergiczny .

U NAS NIE PŁACISZ ZA DOJAZD :)